16.01.2025 Футбол: Приглашаем на КР ДЛФЛ 2025 в г. Сочи!
01.01.2025 Футбол: Межрегиональный турнир по футболу PROFIKI-CUP
22.12.2024 Футбол: КУБОК ЗАЩИТНИКА ОТЕЧЕСТВА
08.12.2024 Футбол: "На Волне Футбола" среди ЖЕНСКИХ КОМАНД
08.12.2024 Футбол: RUSSIAN CUP " На Волне Футбола"
27.11.2024 Футбол: TUAPSE CUP
12.11.2024 Футбол: Турнир по футболу среди команд 2010-2011 года рождения PROFIKI-CUP
17.10.2024 Футбол: ФУТЗАЛ Памяти В.М.Колотова в Казани
АНАТОЛІЙ ВОЛИНЕЦЬ: "Я БАЧУ «ФЕНІКС» КУЗНЕЮ ПРОФЕСІЙНИХ ФУТБОЛЬНИХ КАДРІВ"
Житомирський дитячий СК «Фенікс» знають далеко за межами міста і навіть країни. Клуб бере участьу найтитулованіших турнірах і кубках та входить до десятки найсильніших Балтійської дитячої футбольної ліги, яка об'єднує більш як 2700 клубів із 94 країн східної Європи.
Подібні успіхи не залишились непомітними. На юних житомирських футболістів почали звертати увагу такі гранди українського футболу як київські «Динамо», «Арсенал» і навіть донецький «Шахтар». Воно й не дивно, адже принаймні киян наші футболісти обігрували вже не раз.
Як вдалося досягнути таких результатів, розповів президент клубу Анатолій Волинець.
- Ми починали у 2009 році з маленької групи - шість вихованців. Тоді з’явився актив батьків, які захотіли аби їх діти займались футболом і могли в майбутньому стати успішними футболістами. Зараз в нас займається п’ять вікових груп - це більше ста дітей від 2002 до 2006 року народження. Працює п’ять тренерів, плюс тренерів воротарів. Ми живемо як одна велика дружня сім’я.
- Наскільки важко сьогодні зібрати такий потужний колектив?
- Було непросто. Сьогодні весь дитячий футбол лежить, фактично, на плечах самих батьків. Навіть спортивні школи не фінансуються достатньо. Але ми поставили перед собою мету і почали її реалізовувати. Результат сьогодні бачать усі. Ми зараз багато їздимо. І по Україні, і закордон. Намагаємось брати участь в усіх серйозних турнірах. Це гарний досвід для дітей і шанс себе зарекомендувати.
- Як вдається досягати таких результатів?
- Насправді в Житомирі дуже багато талановитих дітей. Потрібно лише дати їм можливість себе реалізувати. Потрібен індивідуальний підхід до кожної дитини. Саме так ми працюємо. Наше завдання - приділити увагу кожному вихованцю на кожному тренуванні на тренуванні. Заняття проводять по два тренери, група ділиться на частини.
Ми з самого початку культивуємо принцип переможника. Дитина має прагнути не просто грати, а вигравати. По п'ятницям проводимо батьківский день. Діти грають товариські матчі зі своїми батьками. Виходячи на поле проти значно старших, вони привчаються не боятись, протидіяти силі. Діти після цього взагалі нічого не бояться.
Маємо гарних тренерів. Є окремо тренер воротарів, є тренер для малих дітей, де є своя специфіка роботи. Ми домовились з київським Динамо і наші тренери можуть приїхати на заняття дитячої академії, аби переймати передовий досвід.
- Ви приймаєте всіх охочих дітей, чи лише талановитих футболістів?
- Перш за все, у дитина має бути бажання займатись футболом і дозвіл на це від лікаря. Важливо, щоб у батьків був час і можливість приводити дітей на тренування, оскільки зараз ми беремо їх з шести років. Поки приймаємо всіх охочих. В групі 2002 року займається 40 дітей, у групі 2003- 20.
- Але не всі можуть однаково добре грати...
- В кожній віковій групі є дві команди. Кращі діти потрапляють в першу і грають на турнірах, слабші - в другу. У дитини є гарний мотив вдосконалюватись. У перших - аби не вилетіти в другу команду, в других - щоб потрапити в основну. Це дозволяє максимально ефективно проводити тренування, орієнтуючись на здібності кожного. Дітям з першої команди даються одні вправи, слабшим - інші. В першому випадку робиться акцент на тактичну підготовку, в другому - на техніку.
- Чому вирішили основну спортивну базу розвивати в Тетерівці, а не в Житомирі?
- Тетерівка розташована недалеко від міста, туди постійно ходять маршрутки, зручно добиратись, краща, ніж в місті, екологія. А ще там є стадіон, який ми зараз привели до ладу. Навколо - мальовнича природа, поруч - ліс і річка. Є порозуміння з тамтешнім селищною головою і районною владою. Хочемо там побудувати свою спортивну школу і грати в чемпіонаті України серед дитячо-юнацьких команд.
- Що для цього потрібно?
- Потрібна своя базу і над цим ми працюємо. Наш стадіон має один з найкращих газонів в області. Закінчуємо майданчик із штучним покриттям. Вже є основа, залишилось постелити штучний газон. Потрібно ще побудувати роздягальні для гравців, щоб стадіон відповідав вимоги ДЮФЛ.
- Коли будете заявлятись?
- На чемпіонаті України починають грати діти з 14 років. У нас найстарші вихованці 2002 р.н, тобто їм лише по 12 років. Маємо як мінімум два роки в запасі. Поки ж діти виступають на турнірах, грають на чемпіонаті Києва за інші команди.
- Допомагаєте киянам вигравати?
- Можна й так сказати. Чотири гравці «Феніксу» грають в першій п'ятірці київського «Динамо» у вищій лізі Києва. Ще двоє виступають там же за київський «Арсенал», четверо - за першолігову команду «Добро». Завдяки нам остання зараз вийшла у вищу лігу. Зараз в нас навіть дітей 2004, 2005 і 2006 років народження розбирають для підсилення київських команд. В той же «Арсенал», «Локомотив», «Динамо».
Це дуже позитивно для досвіду. Хоча ми й так багато граємо, але чемпіонат є чемпіонат. Кожну суботу діти їздять в Київ грати. Приймаюча сторона оплачує дорогу, збори і форму. Деякі навіть стипендії отримують. Зараз плануємо заявити свою команду 2004 року народження.
- Оцініть стан дитячого футболу в Житомирі?
- Попри всі негаразди і проблеми, він потроху розвивається. Раніше був один Спартак, без серйозної альтернативи. Зараз можна обирати, є ми, той же «Олімпієць», «Авангард». «Візаж» набирає дітей на футзал. Батьки віддаватимуть дитину туди, де подобається. Чим більше таких клубів буде, тим краще і цікавіше.
Правда досі немає команди майстрів, і це серйозна проблема. Адже перспектив в Житомирі у талановитих дітей просто немає. Їм потрібно їхати в інші міста. Хоча проблема не лише в цьому.
- А в чому тоді?
- Сьогодні потрібно робити чемпіонати для дітей, починаючи вже з дев'яти років. Якби такі команди грали, то можна було б бачити прогрес маленьких футболістів, а в них з'явилась би серйозна мотивація. Сьогодні ж в нас серйозно починають займатись дітьми лише з 13 років, коли вони починають грати в ДЮФЛ.
Це не дієво. От тому і наші українські клуби так погано виступають на євроаренах, так грає наша збірна. Бо все має починатись із виховання дітей. У Німеччині і Франції дітьми, наприклад, займаються із малечку. Там чемпіонати країни проводять не лише серед юнаків, а й дітей 9-ти, 10-ти років. Таким же шляхом пішов зараз Київ.
- А що Житомир?
- В ДЮСШ «Полісся» весь акцент робить на чемпіонаті України, тому по турнірам вони мало їздять. Коли грали у вищій лізі, то було все гаразд і до Житомира приїздили сильні команди. Зараз, коли команди житомирської ДЮСШ вилетіли в першу лігу, то там вони грають, в основному, з районними командами. Я вважаю, що це не рівень Житомира.
У нас дуже багато талановитих дітей, є гарні тренери. Але їм потрібно дати умови і можливості для росту і розвитку. Можливо, потрібен інший підхід. І тоді будуть відповідні результати.
- Ваші діти з кожним роком дорослішають? Чи є бажання в майбутньому на базі «Феніксу» створити дорослу команду майстрів?
- В перспективі я бачу «Фенікс» як кузню професійних футбольних кадрів. Це достойна мета і ми йдемо по цьому шляху. Ми хочемо, щоб на нас рівнялись, щоб наші діти росли і розвивались, а ми могли ними пишатись.
Це важко і цим потрібно займатись. Ніхто просто так робити нічого не буде. Я зацікавлений у розвитку «Феніксу», бо це мій клуб і я хочу щоб про нього знали, щоб наші футболісти могли на рівних грати з будь-яким суперниками, щоб діти були здоровими. Є батьки, товариші, які є однодумцями і допомагають мені в цьому. Вірю, в нас все вийде.
За матеріалами Спортивний Житомир
Україна.Житомирська область,Житомирський район, с. Тетерівка
вул.Шевченка,25-б; тел/факс +38 0412 512051
e-mail:Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
ОФициальный сайт ФК "Феникс" http://fenikszt.ucoz.net/